اقامت ترکیهتوسط سرمایه گذاری در املاک

با خرید ملک در ترکیه به مبلغ  بالاتر از ۷۵ هزار دالر در شهرهای بزرگ و ۵۰ هزار دالر در شهرهای کوچک می توانید اقامت ترکیه را برای تمام اعضای خانواده خود به دست آورید. خارجی های که به خرید ملک در ترکیه اقدام می نمایند تا زمانی که اقدام به فروش ملک خود ننمایند می توانند اقامت خود را هر ۲ سال یک بار تمدید نموده و بعد از ۵ سال  تابعیت کشور ترکیه را به دست آورند.

 

جزئیات بیشتر
Turkish Residence Permit by Investment Programme

برنامه

اخذ اقامت ترکیه

اخذ مجوز اقامت ترکیه با خرید ملک بسیار آسان است و حتی به عنوان یکی از حقوق مشتری در نظر گرفته می شود. اتباع خارجی  می توانند بلافاصله پس از خرید ملک به مبلغ حداقل ۷۵،۰۰۰ دالار در شهرهای بزرگ و ۵۰،۰۰۰ دالر در شهرهای کوچک برای خود و همه اعضای خانواده اش مجوز اقامت در خاک ترکیه را دریافت نماید. مدت زمان این مجوزهای اقامت از یک تا دو سال متغیر است و می توانند مستقیماً تمدید شوند، مگر اینکه ملک فروخته شود.

 

مزایا

  مطمئنا که اخذ مجوز اقامت ترکیه از طریق مالکیت املاک و مستغلات برای همه سرمایه گذاران در ترکیه مطلوب وخوشایند می باشد، چرا که به عنوان دارنده مجوز اقامت املاک در ترکیه، از مزایای بسیاری در داخل این کشوربرخوردار خواهند بود. آنها می توانند در ترکیه سکونت داشته وآزادانه در بین شهر های ترکیه در رفت و آمد باشند. آنها به علاوه، حق گرفتن مجوز این اقامت را برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز دارند. همچنین تمدید مجوز اقامت روی املاک در مقایسه با دیگر مجوزهای اقامت بسیار راحت تر است. گفتنی است که ثبت شرکت، افتتاح حساب و دسترسی به سیستم بانکی بین المللی، دسترسی به کلیه خدمات آموزشی و صحی ارائه شده به شهروندان ترک، و بهره مندی از خدمات صحی ترکیه با هزینه بسیار ارزان از امتیازات و مزایای دیگر این نوع اقامت می باشد.

  مزایای مجوز اقامت در املاک تنها به خدمات آموزشی و صحی محدود نمی شود، بلکه دارندگان اقامت ملکی دارای حقوق قانونی هستند که برای انواع  دیگر مجوزهای اقامت، مانند مجوز اقامت توریستی  موجود نمی باشد. برای مثال، دارنده مجوز اقامت ملکی می تواند پس از 5 سال تمدید مداوم اقامت خود و در صورتی که در این مدت  بیش از یک سال کشور ترکیه را ترک نکرده باشد، می تواند برای اخذ شهروندی ترکیه درخواست دهد؛ همچنین در صورت نداشتن شرایط زندگی مداوم در ترکیه دارنده اقامت ملکی در ترکیه پس از 8 سال تمدید متوالی مجوز اقامت خود، می تواند اقدام به در خواست اقامت دائم کشور ترکیه که تا آخر عمر بی نیاز از تمدید می باشد نماید. تمامی این مزایا و حتی بیشتر از آنچه گفته شد، بدون در نظر گرفتن قیمت وخصوصیات آن، فقط با خرید ملک در ترکیه به راحتی ممکن می باشد.

الزامات

  برای دریافت مجوز اقامت ملکی در ترکیه، خرید ملک در یکی از شهرهای ترکیه، بدون در نظر گرفتن نوع و موقعیت آن، امری ضروری است. این امر به سرمایه گذاراجازه این را می دهد تا ملک و موقعیت را آزادانه انتخاب کند. این ملک می تواند یک آپارتمان مسکونی، زمین یا ملک تجاری باشد، و خریدار می تواند بدون توجه به قیمت و موقعیت ملک اجازه اقامت ملکی را دریافت کند. پس از خرید ملک می بایست سند رسمی مالکیت (قباله) تهیه و به نام خریدار ثبت شود. سند مالکیت مهم ترین سند، هنگام خرید ملک می باشد و این سندی است که مالکیت خریدار بر ملک را اثبات می کند. اخذ مجوز اقامت بر روی ملک بدون اخذ سند مالکیت امکان پذیر نمی باشد. مادامی که دارنده اقامت هنوز مالک سند مالکیت و ملک باشد مجوز اقامت ملکی نیز به راحتی و به طور مداوم تمدید خواهد شد.

/media/low.png

خلاصه

/media/Turkish_citizenship_after_5_years_.png اخذ تابعیت ترکیه پس از 5 سال
دارنده مجوز اقامت املاک در ترکیه در صورتی که در مدت 5 سال از تمدید متوالی آن، بیش از 365 روز خاک ترکیه را ترک نکرده باشد، می تواند تابعیت ترکیه را دریافت کند. این قانون برای اقامت توریستی صدق نمی کند.
/media/Permanent_residency_after_8_years_.png اقامت دائم پس از 8 سال
دارنده مجوز اقامت ملکی در ترکیه در صورتی که امکان حضور و زندگی مداوم در ترکیه را نداشته باشد، می تواند با عدم فروش ملک و تمدید اقامت ملکی خود، بعد از 8 سال اقامت دائم کشور ترکیه را به دست آورد.
/media/Fast_procedure_.png روند فوری
مراحل اخذ مجوز اقامت ترکیه در مقایسه با مراحل اخذ مجوز اقامت در بسیاری از کشورهای دیگر بسیار سریع تر صورت می گیرد.
/media/Accepting_visa_applications_.png پذیرش درخواست ویزه
دارندگان مجوز اقامت ترکیه می توانند برای درخواست ویزای کشورهای اروپایی، آمریکا و ... از ترکیه اقدام نمایند. خصوصا دارندگان مجوز اقامت ملکی در ترکیه با نشان دادن سند ملک خود، شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهند داشت.
/media/Freedom_to_enter_and_roam_in_turkey-revision_.png آزادی ورود و گردش در ترکیه بدون ویزه
دارنده اجازه اقامت، برای ورود به ترکیه از هر کشوری نیاز به اخذ ویزا ندارد. مجوز اقامت ملکی، همچنین به دارنده آن این اجازه را می دهد تا در هر یک از 81 استان ترکیه کاملاً رایگان رفت و آمد کند.
/media/residence_permits_for_all_family_members_.png اجازه اقامت برای همه اعضای خانواده
بر خلاف بسیاری از کشورها، ترکیه مجوز اقامت این کشور را به سرمایه گذار و همه اعضای خانواده وی اعم از همسر و کودکان زیر 18 سال اعطا می کند.
/media/Ease_of_extension.png سهولت تمدید
تمدید مجوز اقامت ملکی در ترکیه به نسبت دیگر اقامت ها بسیار آسان تر می باشد؛ تنها شرط موجود برای تمدید، عدم فروش ملک توسط سرمایه گذار خارجی می باشد.
/media/Residance_permit_without_a_sponsor-revision.png اقامت بدون ضامن
اخذ اقامت ملکی در ترکیه نیازی به هیچ ضامن ترک یا شریک ملکی نداشته و مالکیت املاک کاملاً متعلق به صاحبان خارجی آنها می باشد.
/media/Ease_of_legal_and_financial_procedures_.png به دست آوردن حقوق مدنی و مالی
اخذ مجوز اقامت در ترکیه به شما این امکان را می دهد تا طیف وسیعی از حقوق شهروندان ترکیه را به دست آورید؛ حقوقی از جمله افتتاح حساب بانکی، خرید خودرو، اخذ گواهینامه رانندگی، ثبت شرکت، واردات و صادرات و تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی ترکیه.
/media/Civil_rights_close_to_the_rights_of_citizens.png حقوق مدنی نزدیک به حقوق شهروندان
دارنده اقامت ترکیه، به غیر از حق رای دادن، در سایر موارد از جمله حقوق تحصیل رایگان، خدمات بهداشتی، فعالیت های تجاری، حق استخدام، اجازه کار و ... حقوقی مشابه با شهروندان ترکیه را دارا می باشند.
/media/Establishing_a_company_and_a_business.png تاسیس شرکت و دریافت اجازه کار
دارنده مجوز اقامت در ترکیه این حق را دارد که با تاسیس شرکت، فعالیت های تجاری خود با تمام دنیا را به راحتی انجام دهد؛ همچنین حق این را دارد که از طریق شرکت خود مجوز اجازه کار در ترکیه را به دست آورد.
/media/Applying_for_job_opportunities.png فرصت های شغلی
دارنده مجوز اقامت ترکیه آزاد هست تا برای فرصت های شغلی در ترکیه درخواست دهد؛ و یا اقدام به ثبت شرکت و ایجاد کسب و کار خود نماید.

مراحل اخذ اقامت

 • 1

  تماس با شرکت ما و رزرو ملک

  می توانید با کارشناسان ما در Sun and Sky Real Estate تماس بگیرید و پس از دریافت مشاوره در زمینه خرید ملک و قیمت ها به ترکیه سفر کنید؛ کارشناسان ما املاک مناسب به خواسته شما را به شما نشان خواهند داد.

 • 2

  تکمیل پرداخت به صورت رسمی

  معامله باید به صورت انتقال بانکی از حساب بانکی ثبت شده به نام خریدار انجام شود. ما در تمام مراحل باز کردن حساب بانکی شخصی برای شما در ترکیه در صورت عدم امکان انتقال از یک حساب شخصی به نام خود از خارج از کشور، به شما کمک خواهیم کرد. انتقال به طور رسمی به حساب مالک اصلی ملک ارسال می شود و توجه داشته باشید که رسیدهای پرداخت مهر و امضا شده رسمی، باید نگهداری شوند.

 • 3

  اخذ سند مالکیت

  پس از اتمام پرداخت، سند مالکیت ظرف چند روز پس از صدور توسط بخش رسمی مالکیت املاک در ترکیه ارائه می شود. قیمت واقعی ملک باید در این سند نوشته شود، در غیر این صورت این ملک در فرایند اخذ اقامت ترکیه پذیرفته نخواهد شد.

 • 4

  رزرو نوبت آنلاین

  دریافت نوبت آنلاین از طریق پر کردن فرم مربوطه در سایت اداره مهاجرت انجام می گیرد، که پر کردن این فرم نیاز به تخصص و دقت بسیاری دارد. ما در شرکت Sun and Sky Real Estate خدمات رزرو و درخواست مجوز اقامت را به صورت رایگان به مشتریان خود ارائه می دهیم. شایان به ذکر است که از مرحله رزرو نوبت آنلاین تا مرحله تایید اقامت، متقاضی اقامت ترکیه باید در کشور ترکیه حضور داشته باشد.

 • 5

  تحویل اسناد مورد نیاز

  پس از جمع آوری مدارک مورد نیازاز جمله کپی سند ملک، بیمه درمانی، فیش پرداختی اقامت و ... متقاضی اقامت ترکیه باید در تاریخ مشخص شده، اسناد مذکور را شخصا تحویل اداره مهاجرت دهد.

 • 6

  دریافت اقامت کشور ترکیه

  پس از تحویل اسناد مورد نیاز، به طور متوسط بین یک تا سه هفته پیام تایید و یا عدم تایید اقامت متقاضی ارسال خواهد شد. در صورت تایید اقامت متقاضی، در مدت کوتاهی کارت اقامت وی به آدرس ثبت شده در فرم درخواست اقامت ارسال خواهد شد.

سوال و جواب

سوال و جواب درباره سرمایه گذاری ملک در ترکیه

نمایش همه

چت آنلاین

ارتباط با ما

واتس اپ

ارتباط با ما

ارتباط تلفنی

ارتباط با ما
اجازه دهید با شما تماس بگیریم
بسته
Share
Whatsapp
Facebook
Twitter
Pinterest